Merhaba arkadaşlar, Hepimiz okul yıllarında bir kerede olsa şu soruyu sorduk “Bu bilgiler benim günlük hayatta ne işime yarayacak?”. İşte STEM sayesinde bu sorunun cevabını öğreniyoruz. Hepinizin merakla beklediğini görür gibiyim. Hadi STEM Nedir? beraber öğrenelim.

STEM Nedir?

STEM ; Science, Technology, Engineering and Mathematics kelimelerinin baş harflerinin birleşmesinden oluşan kısaltmadır.Temel olarak bilim, teknoloji, matematik ve eğitimi ön plana alan bir plandır. Türkçe karşılığı ise FeTeMM. Yani Fen,Teknoloji,Mühendislik ve Matematik kelimelerinin baş harfleri.Bu 4 temel bilimin bir araya gelmesiyle teorik bilgiler pratiğe dönüşebiliyor.

Bu alanlarda yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlayan STEM, öğrencilere günlük yaşamda problemlerle başa çıkmanın da bir matematiği olduğunu anlatıp;problem çözme, analiz, yaratıcılık,takım çalışması, girişimcilik, iletişim ve algoritmik düşünme gibi yetenekler kazandırıyor.

STEM Eğitimi

Hızla gelişmeye devam eden teknolojiyle birlikte artık hayata bakış açılarımız,mesleklerimiz ve ihtiyaçlarımız da değişmeye başladı. Robotik,yazılım ve elektronik ise bu ihtiyaçlarımıza çok hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabiliyor.Yeni nesillerin de bu değişimlere kolay adapte olabilmeleri için sağlam temeller kurması gerekiyor.İşte bu noktada STEM eğitimleri çok önemli.

STEM eğitimi disiplinler arası etkileşim sağlayarak, anaokulundan üniversiteye kadar verilen proje tabanlı eğitimler ile soru soran, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin yetiştirilmesini amaçlıyor.

STEM eğitimi için ebeveynler olarak size güzel haberlerimiz var! Çocuklarınıza evde kendi eğitiminizi verebilirsiniz.Beraber eğlenerek öğrenebilirsiniz. Yaş ve seviyeye göre farklı seçenekleri olan ürünlerimizi buradan inceleyebilirsiniz. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz